در کارخانه لیوان کاغذی….

کارخانه لیوان کاغذی

کارخانه لیوان کاغذی

لیوان های کاغذی نوعی لیوان یکبار مصرف هستند که برای نوشیدنی استفاده می شود. از آنها در همه جا استفاده می شود ، در مدارس ، مطب ، بیمارستان ها ، و حتی زمانی که شخص در سفر است.

ساخت لیوان های کاغذی از اوایل دهه 1900 آغاز شد. هدف اصلی جلوگیری از شیوع بیماری ها بود.لیوان یکبار مصرف ساخته شده تا تنها بشود یک دفعه از آن استفاده کرد.مصرف نوشیدنی در لیوان های کاغذی از شیوع بیماری ها ، میکروب ها از یک شخص به شخص دیگر جلوگیری می کند ، از این رو سلامتی را تقویت می کند.

لیوان های کاغذی به غیر از بهداشتی بودن ، مزایای زیادی را به همراه دارند و زندگی را بسیار ساده می کنند. بعد از استفاده نیازی به شستن لیوان های کاغذی نیست. تحقیقات نشان می دهد حدود 220 میلیارد نفر در جهان از لیوان های کاغذی استفاده می کنند.همین سهولت در استفاده و زیبا بودن و بهداشتی بودنش باعث شد که کارخانه های بسیاری در سراسر جهان احداث شود تحت عنوان کارخانه لیوان کاغذی.

ساخت لیوان کاغذی

لیوان کاغذی


چاپ لیوان کاغذی در کارخانه لیوان کاغذی
واحد خرید لیوان های کاغذی از شرکت تولید کننده کاغذ رول های بزرگ کاغذ خریداری می کند. یک طرف کاغذ با یک ماده پلاستیکی پوشانده شده به منظور ساخت قسمت داخلی لیوان . مرحله بعدی قرار دادن لیوان کاغذی در دستگاهی برای چاپ طرح های آن طرف کاغذ است. پس از پایان کار چاپ ، کاغذ به دستگاه دیگری رانده می شود که کاغذ طراحی شده را به ورق های کوچک معروف به فلت تقسیم می کند. یک تخت یک تکه از لیوان را می سازد. اندازه لیوان یکبار مصرف نیز با توجه به اندازه تخت تعیین می شود.

تشکیل
سپس ورق های مسطح از طریق دستگاه بزرگی عبور داده می شوند و سپس می چرخند تا به شکل استوانه ای درآیند و در عین حال با اعمال گرما روی مومی که از قبل روی قسمت داخلی کاغذ لیوان زده شده ، آب بندی می شوند.

کاغذ دیگری به طور همزمان از انتهای دستگاه به دستگاه خورانده می شود و به صورت دایره هایی در می آید که برای ساخت پایه لیوان ستفاده می شود. بعد از ایجاد دایره ها یک نوار مربعی بدست می آید ، این ماده دور ریخته و بازیافت می شود. در پایان این مرحله ، استوانه ها و پایه ها با هم مهر و موم می شوند تا یک لیوان کامل ساخته شود. آب بندی از طریق روش گرمایش انجام می شود.

لیوان یکبار مصرف


لیوان های ساخته شده با استفاده از یک ناودان به دستگاه دیگری منتقل می شوند. از این دستگاه برای ایجاد لبه لیوان با غلتاندن کاغذ در قسمت بالایی آن استفاده می شود. بعد از این ، لیوان ها برای بسته بندی ارسال می شوند ، و در آنجا لیوان ها درون یک استوانه روی هم قرار میگیرند تا این استوانه ظرفیتش تکمیل شود سپس از دستگاه خارج شده و به دورش پلاستیک پیچیده میشود و آن را مهر و موم می کند. چنین بسته ای برای حمل و نقل آماده است. کل مراحل ساخت و بسته بندی لیوان ها حدود یک دقیقه طول می کشد.

لیوان قهوه


لیوان قهوه که نشتی داشته باشد بسیار نادر است. بدین منظور لیوان ها به طور تصادفی برای آزمایش از خط تولید گرفته می شوند.لیوان هایی که برای آزمایش انتخاب شده اند ، در یک نگهدارنده مخصوص آزمایش قرار می گیرند که در بالای آینه قرار می گیرند و این اطمینان را می دهد که آزمایش کننده نشت نمی کند. در صورت شناسایی هر گونه نشت ، خط تولید خاص متوقف می شود تا زمانی که مشکل شناسایی و اصلاح شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *