لیوان کاغذی چگونه ساخته میشود؟

لیوان کاغذی

لیوان کاغذی


یک لیوان دو جداره قهوه که در کافی شاپ به شما تحویل داده می شود محصول اصلی در یک کافی شاپ است. اما بسیاری از مردم نمیدانند که این لیوان کاغذی یا لیوان دو جداره کاغذی چگونه ساخته شده است با کدام دستگاه لیوان کاغذی ساخته شده و اینکه چگونه آنرا با محیط زیست سازگار کرده اند.

لایه های لیوان دو جداره کاغذی


لایه بیرونی لیوان دو جداره کاغذی ، یعنی دیواره آن ، از مقوا ساخته شده است.از این لایه بعنوان محبوس کننده گرما و عایق حرارتی استفاده میگردد.البته برای نوشیدنی های سرد ، یک دیوار کافی است.

ولی خب میدانید که لیوان کاغذی تک جداره در گرم نگه داشتن خیلی عالی نیستند.بدین منظور بهتر است که برای نوشیدنی های گرم از لیوان دو جداره که محافظت بیشتر در برابر حرارت دارد استفاده کنید. علاوه بر عایق بندی گرما ،لایه دوم پوشش دهنده لیوان این امکان را فراهم می آورد تا الگویی برجسته تر و بسیار زیباتر با طرحهای متنوعی ایجاد کند که لیوان کاغذی را بسیار زیباتر میکند.

پلاستیک

مقوا با روکش پلاستیکی نازکی پوشانده شده است که ازلحاظ ایمنی لازم الاجراست.

و برای اطمینان از بهداشت مواد غذایی و ضد عفونی شدن لیوان کاغذی نیز استفاده میشود. پلاستیک به دلیل استحکام ، انعطاف پذیری و خاصیت مانع بودنش، یک پوشش دهنده مناسب است. همچنین از نظر مواد ، انرژی و صرفه جویی در هزینه بسیار خوب است.

برای اینکه یک لیوان کاغذی در تماس با نوشیدنی خیلی خوب عمل کند ، مقوا یا آستر را در حال حاضر نمی توان از مواد بازیافتی ساخت. برای کاهش ردپای کربن ، پوشش پلاستیکی را می توان به جای استفاده ازمواد فسیلی، از مواد تجدید پذیر و گیاهی تهیه کرد.

فرآیند تولید لیوان کاغذی

لیوان کاغذی


لیوان های کاغذی اسدی کاپ ازکاغذهای بسیار خوب تولید می شوند تا ایمنی لیوان را تضمین کنند. کاغذهایی که ما برای لیوان های کاغذی و همچنین لیوان دو جداره کاغذی استفاده می کنیم تولید شده از کاغذ پارس یا کاغذ گلاسه بوده که آنها نیز آسیبی به جنگل ها وارد نمیکنند.

فرآیند تولید:

کاغذ به حلقه تبدیل می شود.
قرقره ها چاپ می شوند و به صورت خالی از دیوارهای کناری فنجان اندازه گیری می شوند.
جاهای خالی را در ماشین های تشکیل دهنده لیوان کاغذی قرار می دهیم که جاهای خالی را به شکل لیوان می پیچند و قسمت پایین آن را اضافه می کنند.
درزهای لیوان کاغذی به منظور عایق مایع بودن لیوان ها گرم می شوند.
در آخر ، دستگاه لیوان ها را به شکل نهایی و گردی خود اصلاح می کند.
اقتباس شده ازhttps://www.huhtamaki.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *