اهمیت استفاده از لیوان کاغذی یکبار مصرف

اهمیت استفاده از لیوان کاغذی یکبار مصرف

لیوان کاغذی یکبار مصرف یکی از اصلی ترین و پرکاربردترین نوع ظروف یکبار مصرف است، لیوان کاغذی / لیوان یکبار مصرف ویا ظروف یکبار مصرف به دلیل قیمت مناسب و نداشتن ضرر برای سلامتی جزء پر مصرف ترین ظروف یکبار مصرف است. از لیوان کاغذی در تمامی مجالس ، مهمانی ها ، اغذیه فروشی ها ، رستوران ها ، بوفه ها استفاده می شود. مهمترین استفاده ای که در سال های اخیر با توجه به رشد صنعت چاپ از آن می شود ، تبلیغات است. لیوان کاغذی تبلیغاتی و نمونه لیوان کاغذی نمایشگاهی با چاپ اختصاصی هم اکنون در صدر سفارشات و تولیدات لیوان های کاغذی هستند.

اهمیت استفاده از لیوان کاغذی یکبار مصرف

لیوان کاغذی یکبار مصرف از چه موادی تشکیل می شود ؟

از لیوان کاغذی یکبار مصرف برای نگهداری و عرضه مواد آشامیدنی در مکان های عمومی، سالن های غذاخوری، سازمان ها و … جهت سرعت استفاده و رعایت مسائل بهداشتی استفاده می شود. لیوان کاغذی یکبار مصرف برای انواع نوشیدنی های سرد و گرم کاربرد دارد.

کلیه ظروف یکبار مصرف پلاستیکی از مواد پلیمری مانند پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی استایرن و … تولید می شود، که هر یک از این مواد اولیه ویژگی های خاصی در محصولات تولید شده ایجاد می کنند.

لیوان کاغذی یکبار مصرف چه ویژگی هایی دارد ؟

بهداشتی بودن : یکی از ویژگی های اساسی لیوان های یکبار مصرف کاغذی این است که قابلیت استفاده مجدد را ندارند که باعث جلوگیری از سرایت ویروس خواهد شد.جلوگیری از نشت مایعات به سطح بیرون : طراحی و جنس لیوان باید به گونه ای باشد که به صورت کامل مانع از نشت آب و مایعات شود.مقاومت بالای لیوان یکبار مصرف کاغذی :  از مزایای لیوان کاغـذی یکبار مصرف با مواد اولیه پروپلینی مقاومت بالای آن در برابر فشار و جمع شدگی است.راحتی در هنگام استفاده : لیوان های یک بار مصرف به شستشو نیاز ندارد و برای یکبار استفاده طراحی شده اند.امکان طراحی متناسب با نیاز مشتری : لیوان کاغذی یکبار مصرف را می توان در ابعاد مختلف طراحی و تولید کرد.تولید ساده : تولید لیوان یکبار مصرف چندان پیچیده نیست و به زمان و هزینه زیادی نیاز ندارد.

کاغذی یکبار مصرف

لیوان کاغذی یا لیوان پلاستیکی ؟

در بین ظروف یکبار مصرف لیوان کاغذی بیشترین تولید و کاربرد را در بین مردم دارد. زیرا ضرر کمتری را به اکوسیستم وارد می کند . دوره بازگشت پلاستیک به طبیعت بین 300 تا 500 سال است، اما دوره بازیافت لیوان کاغذی حداکثر شش ماه تخمین زده می شود. به همین دلیل استفاده از لیوان های یکبار مصرف کاغذی به دلیل بهداشتی بودن و بی ضرر بودن زیاد شده است. از لیوان کاغـذی برای مصرف انواع نوشیدنی های سرد و گرم در اداره ها، اماکن عمومی، مجالس و …. می توان استفاده کرد.

لیوان کاغذی از چه مواد تولید می شود ؟

مواد اولیه لیوان کاغـذی به شکل کاغذ های مخصوص رول شده در ضخامت های مختلف است، که پس از ورود به دستگاه طی فرآیندی خاص ظروف کاغذی مثل لیوان کاغذی تولید می شود. این رول های کاغذ می تواند به شکل طرح دار یا بدون طرح باشد . مواد به کار رفته در لیوان های کاغذی نوع خاصی از کاغذ با گرماژ بالاست که پوشش سطح آن از جنس پلی اتیلن است که مانع از نشت مایعات به سطح خارجی لیوان می شود .

لیوان کاغذی نسبت به لیوان پلاستیکی انعطاف پذیری بالا تری داشته و قابلیت تبدیل شدن به اشکال مختلف را دارد . برای تولید هر نوع لیوان یا ظرف یک دستگاه خاص وجود دارد و نمی توان مانند لیوان های یکبار مصرف پلاستیکی با تعویض قطعه دستگاه شکل کالا را تغییر داد.

کاغذی یکبار مصرف

مزایای استفاده از لیوان یکبار مصرف کاغذی

  • در ساخت لیوان کاغذی از مواد شیمیایی استفاده نمی شود.
  • دمای بالای ۹۰ درجه سانتی گراد را می تواند تحمل کند.
  • می توانید نوشیدنی های داغ مانند چای و قهوه را با خیال راحت در داخل لیوان کاغذی مصرف کنید.
  • قابل بازیافت در محیط زیست
  • برای ساخت آن ها از مواد تجدید پذیر استفاده می شود.

مزایای خرید عمده لیوان یکبارمصرف

لیوان های کاغذی و سلولوزی با توچجه به نوع تولید ومواد اولیه سازگار با محیط زیست می باشند و به راحتی در طبیعت تجزیه می شوند.
لیوان های کاغذی شاید بهترین نوع لیوان های یکبار مصرف برای سرو نوشیدنی های داغ می باشند.
جنس لیوان های کاغذی مانع انتقال حرارت نوشیدنی های درون لیوان به دست مصرف کننده می شود. ومیتواند مانع سوزش دست شود .
بدلیل مضر بودن نوشیدن مایعات گرم در لیوان های پلاستیکی وزارت بهداشت سرو مایعات داغ در این لیوان ها را غیر قانونی اعلام کرده است، و این توصیه از طرف پزشکان بشدت تایید شده است . به همین دلیل از لیوان های کاغذی برای نوشیدنی های داغ استفاده می شود.
سازمان حفاظت از محیط زیست و وزارت بهداشت خواستار تصویب قانونی شده اند که استفاده از لیوان های پلاستیکی را ممنوع کند.
بر روی لیوانهای کاغذی میتوان طرح های دلخواه چاپ کرد.
با توجه به افزایش اقبال عمومی به حفاظت از محیط زیست می توان از لیوان های یکبار مصرف برای تبلیغات استفاده کرد.
در همایش ها و شرکت ها میتوان طرح و لوگوی مخصوص شرکت را روی لیوان چاپ کرد تا علاوه بر زیبایی، جنبه ی تبلیغاتی هم داشته باشد.

دو نوع زباله وجود دارد ، یعنی زیست تخریب پذیر و غیر قابل تجزیه زیست. زباله های زیست تخریب پذیر ، مواد زائدی هستند که می توانند به راحتی توسط طبیعت (میکروارگانیسم ها) تجزیه شوند. زباله های غیر قابل تجزیه بیولوژیکی قابل تجزیه نیستند و بنابراین در محیط تجمع می یابند. پلاستیک نمونه ای از زباله های غیر قابل تجزیه زیست و کاغذ قابل تجزیه زیست است. از این رو ، استفاده از لیوان های کاغذی یکبار مصرف بیشتر از لیوان های پلاستیکی یکبار مصرف مفید است زیرا بازیافت آن امکان پذیر است و زود خراب می شود.

این لیوان ها سازگار با محیط زیست هستند زیرا از مواد یکبار مصرف ساخته شده اند. اینها قابل تجزیه هستند و به سرعت تجزیه می شوند. بازیافت این لیوان ها کاملاً معمول است. در مقایسه با لیوان های پلاستیکی ، این لیوان های کاغذی به راحتی خرد می شوند. می توان گفت این فنجان ها در مقایسه با فنجان های معمولی دیگر جمع و جورتر هستند. این لیوان ها به دلیل تجزیه بیولوژیکی که دارند تمیزترین محصولات هستند. آنها حاوی عناصر سمی نیستند زیرا این مواد از محصولات طبیعی درختان تشکیل شده اند. این لیوان ها قابل بازیافت هستند زیرا می توان یک تفاله را با مخلوط فنجان های آب و کاغذ تهیه کرد که می تواند بیشتر در ساخت لیوان های کاغذی جدید استفاده شود. استفاده از این فنجان ها هنگام نگه داشتن نوشیدنی های سرد یا گرم بی خطر است.

این لیوان های کاغذی در اندازه ها و شکل های مختلفی موجود هستند و همچنین می توانید از این لیوان ها در طرح های متنوع و متنوع نیز بهره مند شوید. امروزه بسیاری از مردم این فنجان ها را ترجیح می دهند زیرا وزن آنها بسیار سبک است و استفاده از آنها آسان است. توزیع کننده های لیوان در بسیاری از مکان ها موجود است که به دور ریختن و بازیافت آسان این لیوان ها کمک می کند. بنابراین هر زمان که از این لیوان ها استفاده می کنید ، فراموش نکنید که در دوبلورهای موجود در مدارس ، بیمارستان ها ، رستوران ها ، مطب ها و بسیاری از مکان ها دور بیایید. این باعث استفاده و بازیافت مناسب مواد کاغذی و این محصول خالص و طبیعی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *