لیوان سرامیکی یا لیوان دو جداره کاغذی؟

لیوان یکبار مصرف

لیوان دو جداره

لیوان های یکبار مصرف در مقابل لیوان های سرامیکی کدام یک برای دفتر شما بهتر است؟
همه از دیوید آتنبورو گرفته تا استارباکس این حرف را می زنند – ما باید برای محافظت از محیط زیست زباله ها را کاهش دهیم – و با 12.7 میلیون تن پلاستیک که سالانه به اقیانوس راه پیدا می کند ، چه کنیم.

با توجه به عدم حمایت دولت شرکت های بزرگ شروع به تحریم لیوان های یکبار مصرف از موسسات خود ، از جمله بی بی سی ، وایتروز و شبکه راه آهن کرده اند. در همین حال ، کافی شاپ هایی مانند استارباکس هزینه بسیار زیادی را برای لیوان دو جداره خود صرف میکنند.

اما آیا این واقعا بهترین گزینه برای دفاتر و مشاغل است؟ ما تصمیم گرفتیم نگاهی عمیق تر به تفاوت لیوان یکبار مصرف و لیوان سرامیکی بیندازیم تا مشخص کنیم کدام یک از گزینه های سازگار با محیط زیست برای کسب و کار شما مفید است.

لیوان کاغذی قابل استفاده مجدد برای محیط زیست

لیوان یکبار مصرف

لیوان دو جداره

آیا می توان آنها را بازیافت کرد؟

در حالی که از نظر فنی لیوان های کاغذی یکبار مصرف قابل بازیافت هستند ، واقعیت این است که این امر بسیار نادر است. به دلیل پوشش پلی اتیلن پلاستیکی ، آنها باید جدا از سایر زباله ها جمع شده و به یکی از 3 کارخانه در سراسر انگلستان که قادر به جدا کردن پلاستیک و کاغذ از یکدیگر هستند ، منتقل شوند ، بنابراین کاغذ قابل بازیافت است. از 2.5 میلیارد لیوان کاغذی که هر سال دفع می شود ، کمتر از 1٪ از آن بازیافت می شود. بقیه در نهایت به عنوان زباله ی دور ریخته شده در خیابان ها، در مکان های دفن زباله که همیشه در حال رشد هستند ، و یا حتی به دریا راه می یابند.

رد پای کربن چیست؟

لیوان یکبار مصرف معمولاً از «کاغذهای بکر» ساخته می شوند که کاغذهای تازه تولید شده ، مستقیم از درخت هستند. این بدان معناست که درختان تنها با هدف تولید لیوانهای یکبار مصرف قطع می شوند ، که پس از یک لاته می توانند در زباله قرار بگیرند.

سبک و آسان برای نگهداری: لیوان کاغذی و لیوان سرامیکی توسط یک وسیله حمل و نقل میشود.لیوان کاغذی پس از استفاده دیگر به شستشو نیاز ندارند و بنابراین مصرف انرژی پس از اولین استفاده در همانجا متوقف می شود.

نسبت به هم چه مزایایی دارد؟

از آنجا که لیوان کاغذی و لیوان یکبار مصرف نیازی به شستشو ندارند ، باعث صرفه جویی در هزینه شرکت و هزینه های انرژی و همچنین در وقت کارمندان می شود.

در مورد پس انداز پول ، لیوان های کاغذی به مراتب ارزان تر از لیوان سرامیکی هستند. اگر لیوان سرامیکی در محیطی قرار داشته باشند که خطر گم شدن یا شکسته شدن آنها زیاد باشد ، در نهایت می توانید هزینه مداوم برای جایگزین کردنشان در نظر بگیرید.

لیوان قهوه شیشه ای قابل استفاده مجدد بوده و سازگار با محیط زیست هم میباشد.

لیوان سرامیکی

لیوان سرامیکی

آیا می توان آنها را بازیافت کرد؟

لیوان های قابل استفاده مجدد که معمولاً سرامیکی هستند ، به هیچ وجه قابل بازیافت نیستند. البته امکان استفاده مجدد وجود دارد – مانند ایجاد گلدانهای گیاهان یا مرتب کردن میز از فنجان های قدیمی یا آسیب دیده.

لیوان سرامیکی نه تنها در مرحله تولید کربن بسیار بالاتری تولید میکند، بلکه به دلیل تمیز شدن در دمای بالا در تمام مدت باقی مانده از عمر خود به مصرف انرژی میپردازد. بسیاری از لیوان های قابل استفاده مجدد نیز فضای بیشتری را در حمل و نقل اشغال می کنند و برای محافظت در برابر آسیب به بسته بندی بیشتری نیاز دارند.

چه مزایایی دارد؟

اگرچه مصرف کربن یک لیوان سرامیکی بسیار بالاتر از یک لیوان یکبار مصرف است ، اما یک نظریه وجود دارد ، یک گزارش می گوید پس از 39 بار استفاده از لیوان سرامیکی به گزینه بیخود تبدیل شده است اما دیگران پیشنهاد کرده اند که این کار می تواند بیش از این طول بکشد .

اگر می خواهید از لیوان سرامیکی خود مراقبت کنید و برای تمیز نگه داشتن آنها وقت و هزینه صرف کنید ، این برای محیط زیست عالی است.

آیا یک لیوان یکبار مصرف سازگار با محیط زیست وجود دارد؟

باور کنید که وجود دارد! لیوان یکبار مصرف ما کاملا قابل کمپوست هستند. دلیل این امر این است که این لیوان ها از مقوای ایمن مواد غذایی ساخته شده اند و با یک اسید Polylactic Acid (PLA) کاملاً قابل تجزیه گیاهی پوشانده شده اند. PLA پلاستیکی قابل تجزیه است که از منابع تجدید پذیر گیاهی مانند نشاسته ذرت تهیه می شود و تجزیه کامل آن در تأسیسات کمپوست سازی فقط در حدود شش ماه طول می کشد.

اقتباس شده از https://thewellbeinggroup.co.uk/

در ویرگول ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *