چرا طراحی یک لیوان کاغذی خوب دشوار است؟

لیوان دوجداره کاغذی

لیوان دو جداره کاغذی


شما به کافی شاپ میروید و قهوه خود را برمیدارید و آنجا را ترک میکنید. هگام نوشیدن از لاته خود لذت می برید ، سپس لیوان کاغذی را به سطل آشغال میاندازید.آیا آن را در چرخه بازیافت قرار می دهید؟ گیج کننده است.

بسیاری از ما در این روزها از لیوان قهوه بیرون بر مخصوص استفاده می کنیم. کریستی اسلی با کنسرسیوم پایداری می گوید: “یک گزارش اخیر گفته است که 600 میلیارد لیوان دو جداره کاغذی وجود دارد که سالانه در سطح جهان تولید و فروخته می شود. این مقدار خیلی زیاد است.” استارباکس به تنهایی می گوید که 1 درصد از آن مقدار لیوان یکبار مصرف استارباکس است: این رقم حدود 6 میلیارد لیوان دو جداره کاغذی در سال است.

برای کمک به کاهش این تعداد ، استارباکس و مک دونالد یک پروژه سه ساله را برای ساخت یک فنجان بهتر راه اندازی می کنند: فنجانی که هم قابل بازیافت است و هم قابل کمپوست.

در اینجا مشکل بزرگ کاغذی هایی است که به آنجا و سایر کافی شاپ ها می رسانید. اسلی می گوید: “آنها شبیه کاغذ هستند ، اما در واقع یک لایه نازک از پلاستیک دارند.” این پوشش پلاستیکی باعث نشت قهوه درون لیوان قهوه به بیرون نمی شود. مشکل این است که لایه ی پلاستیکی بازیافت این لیووان دو جداره کاغذی را نیز بسیار دشوار می کند و فقط چند جا در دنیا می توانند این کار را انجام دهند. این فنجان ها نیز نمی توانند کمپوست شوند.

اسلی می گوید: “بنابراین ، آنها به سطل آشغال انداخته می شوند.”

لیوان قهوه


چند شرکت در حال حاضر لیوان قهوه را رول کرده اند. اما دیلن دو توماس با مشارکت سازمان بازیافت می گوید این لیوان ییکبار مصرف به رااحتی کمپوست نمیشود. “به طور معمول لیوان کاغذی در محیط های صنعتی قابلیت کود پذیری دارند ،ولی مناسب باغچه خانه من و شما نیست.کمپوست مورد استفاده باغچه ها بسیار پیچیده تر است.

شرکت هایی که قهوه روزانه ما را تامین می کنند با زباله بیش از حدشان کمی مشکل دارند.

هدف از طرحی که اخیراً توسط استارباکس و مک دونالد به اجرا درآمده است ساخت یک لیوان کاغذی با آستر قابل تجزیه زیست گیاهی است ، لیوانی که به راحتی قابل جمع شدن و / یا قابل بازیافت باشد.

استارباکس آن را “شلیک ماه”نامیده.غول قهوه و مک دونالد نیز جایزه 1 میلیون دلاری را برای هر کس دیگری که بتواند آن را کشف کند در نظر گرفته اند.

اما حتی با وجود امکانات گسترده این شرکت ها ، اثبات شده است که واقعا یک چالش بسیار بزرگ است. استارباکس قبلاً در سال گذشته 13 نمونه اولیه را آزمایش کرده است.

پس چرا دقیقاً ، در قرن 21 ، ساختن یک لیوان کاغذی تجزیه پذیر دشوار است؟

لیوان یکبار مصرف

لیوان دوجداره کاغذی

بریجیت کروک با Closed Loop Partners ، شرکتی که برای ساخت آنچه که آنها اقتصاد دورانی می نامند ، می گوید: “این از نظر فنی لزوماً سخت نیست ، اگرچه موانع فنی نیز وجود دارد که برای ساختن لیوان دو جداره کاغذی قابل بازیافت و قابل کمپوست کردن باید برطرف شود.

کروک می گوید چالش بزرگ مک دونالد و استارباکس سیستم های موجود است.

کروک می گوید: “تقریباً هر چیزی از نظر فنی قابل بازیافت است.” “اما بازیافت یک تجارت است و اگر مواد نتوانند از طریق سیستم بازیافت حرکت کنند و به کالایی تبدیل شوند که دارای ارزش باشد ، از نظر عملکرد قابل بازیافت نیست.”

بنابراین همراه با سرمایه گذاری در نوع جدیدی ازلیوان قهوه ، مک دونالد ، استارباکس و گروه هایی مانند Closed Loop Partners در حال سرمایه گذاری در روش هایی برای بهبود فرآیند بازیافت و کمپوست شهری هستند ، بنابراین با رسیدن یک لیوان کاغذی جدید ، آنها آماده خواهند شد.

سازمان حمایت از محیط زیست Stand.earth از تلاش های مک دونالد و استارباکس خوشحال است ، اما فقط تا یک نقطه. مدیر اجرایی تاد پاگلیا می گوید این شرکت ها در تلاش برای ساختن یک لیوان کاغذی قابل بازیافت و قابل کمپوست مجهول هستند.

لیوان کاغذی

“اگر از یک لیوان قابل کمپوست استفاده می کنید ، کاری که می کنید این است که جنگل را می گیرید ، درختانش را می برید ، آن را به لیوانی تبدیل می کنید که به مدت 20 دقیقه در دست دارید وآن به کمپوست تبدیل میکنید که حال باغچه شما را خوب کند ،پس این بدین معنی است که برای تهیه یک لیوان کاغذی قابل کمپوست باید درختان بیشتری را قطع کنید “.

یک لیوان کاغذی قابل بازیافت خوب است ، اما پاگلیا می گوید که راه حل نهایی این است که مشتریان لیوان های سرامیکی خود را حمل کنند. و او می گوید استارباکس برای تشویق این کار باید اقدامات بیشتری انجام دهد.

“آنها از بسیاری جهات یک نیروی فرهنگی هستند – لازم است در زمینه زباله نیز بهتر عمل کنند.”

اما آیا مسئولیت آنها این است که ما را مجبور کنند یک لیوان به فروشگاه آنها بیاوریم؟ یا مسئولیت ماست که آن لیوان را به فروشگاه آنها بیاوریم؟

پاگلیا می گوید: “این صد در صد مسئولیت آنهاست.” “آنها این مشکل را ایجاد کرده اند ، باید آنها را حل کنند.”

در حال حاضر استارباکس به دلیل آوردن لیوان خود ، 10 درصد تخفیف در ایالات متحده ارائه می دهد.

کریستی اسلی می گوید اگر حتی چند بار در هفته قهوه بخرید و فنجان خود را بیاورید ، “این می تواند تأثیر زیادی داشته باشد.

از آنجا که استارباکس و مک دونالد در جهت لیوان یکبار مصرف “ماه شات” خود تلاش می کنند ، در کوتاه مدت ، اکثرا موافقند که آوردن لیوان خود ممکن است بهترین راه حل باشد.

اقتباس شده ازhttps://theweek.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *