تاریخچه نام تجاری قهوه استارباکس

قهوه استارباکس

قهوه استارباکس

این برند می تواند گسترده ترین بار قهوه استارباکس در جهان را به رخ بکشد. درآمد سالانه بیش از 2000 میلیارد دلار است. بیش از 191000 کارمند در سراسر جهان برای تهیه نوشیدنی های قهوه استارباکس برای هر نوع سلیقه و کار می کنند.
این شرکت آخرین روندهای فن آوری را نیز دنبال می کند.اکنون استارباکس اپلیکیشن تلفن همراه خود را توسعه داده است تا به مشتریان اجازه دهد قهوه استارباکس را بصورت آنلاین سفارش دهند. و عضو کلوپ هواداران استارباکس شوند و از هدایایش لذت ببرند. هدایای استارباکس و اتومبیل های هدیه آن سال هاست که مخاطبان را به چالش بزرگی دعوت میکند. این شرکت احتمالاً موثرترین و موفق ترین با شگاه کلوپ هواداران را داراست.

تاسیس نام تجاری استارباکس

قهوه استارباکس


این شرکت در سال 1971 توسط سه آقا تاسیس شد که تصمیم گرفتند با هم همکاری کنند و اولین مغازه در سیاتل را برای فروش دانه های قهوه افتتاح کنند. هیچ یک از این سه نفر به فکر ایجاد بزرگترین امپراطوری کافی شاپ در جهان نبوده اند. آنها واقعاً دانه های قهوه را دوست داشتند و می خواستند عشق خود را با فروشگاه تازه تأسیس خود با دیگران تقسیم كنند.

بنیانگذاران استارباکس مجبور نبودند که در مورد نام شرکت خود خیلی فکر کنند. آنها تحصیلات خوبی داشتند و ادبیات را به خوبی می شناختند. بنابراین ، آنها تصمیم گرفتند نام فروشگاه خود را به نام شخصیتی از رمان “موبی دیک” بگذارند. نام خانوادگی شخصیت استارباک بود و قهوه را نیز دوست داشت.

آرم استارباکس


موضوع پری دریایی و موبی دیک در نام و طرح کافی شاپ و همچنین در آرم شرکت منعکس شده است. لوگو توسط طراح مشهور تری هکلر ساخته شده و حروف شرکت دور پری را احاطه کرده اند.

نقطه عطف قهوه استارباکس


به نظر می رسد سال 1981 نقطه عطف شرکت استارباکس باشد. این زمانی است که هوارد شولتز وارد اولین فروشگاه استارباکس شد. وی سرانجام به مدیرعامل شرکت تبدیل شد و نام تجاری را به جایگاه های برتر بازار قهوه رساند.

شولتز شخصی بود که منوی گسترده استارباکس را معرفی کرد. وی استراتژی های جایزه و برنده خوش شانس را برای نمایندگی های قهوه استارباکس در کشورهای مختلف جهان از جمله آسیا به کار گرفت. شولتز در واقع همان بافنده ی زنجیره ی منحصر به فرد از کافه های استارباکس که شناخته شده است در سراسر جهان بود.

امروز استارباکس

این شرکت هرگز توسعه را متوقف نمی کند. این نوشیدنی ها و نوشیدنی های جدید قهوه را علاوه بر راه حل های پیشرفته در اپلیکیشنشان ، برای ارائه تجربه بهتر مشتریان ارائه می دهد. این شرکت علاوه بر کاربرد تلفن همراه خود ، وب سایت رسمی استارباکس را نیز در اختیار دارد. به هر مناسبت ، سری فنجان های قهوه استارباکس را با طراحی منحصر به فرد به نمایش می گذارد. این اول محل کار جدید ایجاد می کند ،به خلوت تر شدن محیط کمک می کند و به هر روشی همه جوانب بازار قهوه را شکل می دهد و تکمیل میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *