آینده 1 فنجان قهوه کاغذی

از لیوان‌ یکبار مصرف استفاده کنیم

فنجان قهوه کاغذی

استفاده گسترده از بسته بندی خدمات مواد غذایی سازگار با محیط زیست. و پایدار همچنان مورد توجه همگان در سراسر زنجیره ارزش خدمات مواد غذایی است. فنجان های قهوه ساخته شده از کاغذ یکی از محصولاتی است که در آن بازیافت به خوبی انجام نمیشود.

جایگزین پلی اتیلن

جایگزین هایی برای آسترهای پلی اتیلن در حال ساخت هستند تا مشکل لیوان های زباله را برطرف کنند. در این مقاله ، فناوری های فعلی و نوظهور مواد مورد استفاده در تولید فنجان های قهوه کاغذی. که به راحتی قابل بازیافت با سایر درجه های کاغذ هستند ، بررسی می شود.

بسیاری از این محلول های مواد نیز به کمپوست تبدیل میشوند. توجه ویژه به تولید آن و جایگزینش در مقیاس بزرگ داده می شود. تلاش های متعدد برای توسعه موثر یک فنجان کاغذی سازگار با محیط زیست نیز مورد بررسی قرار گرفته است. واضح است که این تصممیم نیاز به یک تعهد و رویکرد یکپارچه در اقتصاد دارد. به طور خاص ، این شامل: تغییر در رفتار مصرف کننده ؛ ابتکارات مالک برند برای دستیابی به اهداف پایداری. سیاست های دولتی که استفاده از فنجان های قدیمی را محدود یا منع می کند. و زیرساخت های قابل دسترسی در سطح مصرف کننده برای جمع آوری ، تفکیک و پردازش فنجان های زیست تخریب پذیر.

محبوبیت کافه ها

فنجان قهوه

محبوبیت کافه ها و موارد مشابه باعث ایجاد انفجار جهانی میشود.که در مصرف قهوه و نوشیدنی های قهوه خارج از خانه (OOH) شده است.

بررسی های اخیر اندازه بازار لیوان های قهوه کاغذ داغ OOH یکبار مصرف را 118 میلیارد واحد در سال دانسته.که با نرخ رشد سالانه مرکب 1.8 درصد تخمین زده اند .

تا سال 2025 (iMarc 2020) به 294 میلیارد واحد خواهد رسید. بین سال های 2012 و 2017 ، تعداد کافه ها به ترتیب 16 و 28 درصد در ایالات متحده و انگلیس افزایش یافته. انتظار می رود این رشد ، با توجه به تقاضای مصرف کنندگان ، ادامه یابد.

سبک زندگی پرحجم و پرمشغله ، مصرف کنندگان پولدار و فقیر را به استفاده از لیوان های یکبار مصرف OOH سوق می دهد.

پیش بینی می شود که این روند باعث افزایش سالانه مصرف ظروف مقوایی از 2.2 میلیون تن (میلی لیتر) میشود.در حال حاضر به 6.8 میلی تن در سال 2025 شود. که این یک افزایش سه برابری است.

گرچه نوشیدنی های گرم قهوه در فنجان هایی که از پلی استایرن منبسط شده (EPS) تهیه می شوند ، ارائه می شود.

این بررسی فقط در لیوان های کاغذی مبتنی بر فیبر ساخته شده از الیاف سلولزی و آستر سد پلیمری است.

کدام کشور

ایالات متحده در مصرف فنجان های قهوه کاغذی OOH پیشرو است.

136 میلیون فنجان در روز.

پس از آن چین (27.4 میلیون) ، روسیه (16.4 میلیون) ، آلمان (7.2 میلیون).

انگلیس (7.0 میلیون) و استرالیا (2.7 میلیون) (ما 2018) قرار دارند. بیشتر فنجان های قهوه استفاده شده در محل دفن زباله قرار می گیرند.جایی که تجزیه بیولوژیکی نمی کنند (روددن 2018).

اگرچه بسته بندی آن ها از الیاف چوب پایدار و بعضاً بازیافتی برای ساخت ظروف مقوایی استفاده می کنند. این فنجان ها معمولاً با پوشش های پلی اتیلن (PE) پوشانده می شوند .

تا از ویژگی های لازم برای گرم نگه داشتن استفاده کند. و حفظ رایحه قهوه مورد نیاز برای تجربه نهایی مشتری بهره مند شوند.

از فنجان های قهوه کاغذی به طور متوسط ​​13 دقیقه قبل از بیرون ریختن استفاده می شود.

علی رغم تلاش ها و پیشرفت فزاینده در کشورهای توسعه یافته برای افزایش نرخ بازیافت ، ما تخمین می زنیم که کمتر از 1٪ فنجان های قهوه کاغذی استفاده شده در سراسر جهان به دلیل طرح های بازیافت بی اثر یا ناسازگار در بین جوامع و اماکن ،بازیافت شوند.
توجه کنید که فنجان های قهوه کاغذی از مخلوط کاغذ و پلاستیک قابل بازیافت ساخته شده اند. وناتوانی بسیاری از بازیافتی ها در تعهد به بازگرداننی زباله های آلوده.
بازیابی لیوان های قهوه دست دوم به دلیل محدود بودن دسترسی به سیستم های جمع آوری ، مرتب سازی و پردازش سیستم های بازیافت یا کمپوست صنعتی ، کم است.

در مقابل ، تجزیه فنجان های قهوه کاغذی روکش پلاستیکی بیش از 20 سال طول می کشد و از عوامل اصلی آلودگی زمین ، رودخانه ها و اقیانوس ها هستند.

مصرف کنندگان

مصرف کنندگان ، به ویژه آنهایی که تحت عنوان Millennials و Generation Z گروه بندی می شوند.به طور فزاینده ای نسبت به تأثیرات زیست محیطی انتخاب محصولات خود حساس می شوند.

این امر تولیدکنندگان و صاحبان برندها را به چالش کشیده است. تا گزینه های پایان عمر فنجان های قهوه کاغذی از جمله جمع آوری ، جداسازی و بازیافت اجزای مختلف فنجان را بررسی کنند.

در عمل ، بیشتر فنجان های قهوه کاغذی یا به طور نامناسب دور ریخته می شوند یا با جریان های زائد مخلوط می شوند که در نهایت دفن می شوند. بیشتر پلاستیک ها ، از جمله PE ، با تکیه بر ترکیبی از فرآیندهای طولانی مدت مانند تخریب فوتو ، تخریب ترمو اکسیداتیو ، تخریب زیست تخریب و آب ، به راحتی در محیط زیست تخریب نمی شوند.

تجزیه رولیتیک به طور کامل تجزیه می شود. (وب و همکاران 2013). در نتیجه ، فنجان قهوه کاغذی یکبار مصرف OOH که با پلی اتیلن پوشانده شده است ، به یک هدف بزرگ برای مصرف کنندگان ، صاحبان برندها ، دولت ها و شرکت هایی تبدیل شده است که به دنبال جایگزینی پلاستیک ها با گزینه های پایدارتر و سازگار با محیط زیست هستند (Chaudhuri 2018)

تخریب زیستی
فنجان قهوه کاغذی

تجزیه بیولوژیکی از طریق کمپوست یک راه حل جذاب برای پایان عمر فنجان قهوه است. کمپوست عبارت است از تجزیه بیولوژیکی هوازی کنترل شده از مواد آلی به محصولی پایدار و شبیه هوموس به نام کمپوست (USDA 2010). برخلاف تخریب ، تجزیه بیولوژیکی برای متابولیسم مواد به میکروارگانیسم ها مانند باکتری ها و قارچ ها متکی می شود.تا کاملاً در آب ، CO2 و مواد آلی پوسیده یا کمپوست متلاشی شود.

کمپوست

کمپوست حاصل پر از مواد مغذی مفید خاک است و اغلب به عنوان اصلاح کننده خاک استفاده می شود.

همانند تمام فرآیندهای شیمیایی ، میزان کمپوست نیز تحت تأثیر ترکیب شیمیایی مواد و زمان و درجه حرارت شرایط ترکیب قرار دارد. در شرایط نرمه کمپوست که دما حداقل 25 درجه سانتیگراد باشد (ترجیحاً 35 درجه سانتیگراد) ، 60 تا 90٪ مواد در طی 84 تا 180 روز تجزیه زیستی می کنند. و به قطعات کمتر از 2 میلی متر تجزیه می شوند. ترکیب بندی صنعتی که در دمای حدود 50 تا 60 درجه سانتیگراد کار می کند.این زمان را به کمتر از یک ماه کاهش می دهد. و بهترین روش برای تجزیه بیولوژیکی فنجان های قهوه کاغذی قابل کمپوست و سایر بسته بندی های خدمات غذایی است (European Bioplastics 2017). با این حال ، امکانات جهانی کمپوست صنعتی در سراسر جهان در دسترس است.

طراحی ساختاری فنجان قهوه کاغذی

بیشتر فنجان های قهوه کاغذی در حال حاضر از کارتن روکش دار ساخته می شوند. که یا یک جداره است یا دو جداره هستند. پوشش سد کننده معمولاً از پلی اتیلن ساخته می شود که به مقوا اکسترود یا ورقه می شود. این فنجان شامل یک بستر مقوایی با وزن پایه 150 تا 350 گرم در متر مربع و یک آستر PE 8 تا 20 گرم در متر مربع است که ضخامت آن در حدود 50 میکرومتر است.

فنجان های کاغذی نیز حاوی یک لبه نورد گرد (F) و یک قسمت پایین دایره ای جداگانه (E) متصل شده و حرارت به دیواره کناری مهر و موم شده است. دومی یک کولیس ضخیم تر از پایه مقوایی پایین است. گاهی اوقات ، جام زیرین برای آب بندی بهتر با روکش پلی اتیلن دو طرفه پوشانده می شود.

اقتباس شده ازhttps://bioresources.cnr.ncsu.edu/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *