تاریخچه 1 پکیجینگ

کارتن کالا

پکیجینگ


در ابتدای بشریت ، غذا در جایی که پیدا شده بود مصرف می شد. خانواده ها و روستاها خودکفا بودند. و آنچه را که استفاده می کردند ساختند و گرفتند. در صورت نیاز به ظروف ، از طبیعت کدو ، پوست و برگ را استفاده می کردند. بعداً ظروف از مواد طبیعی مانند چوب های توخالی ، علف های بافته شده و اعضای حیوانات ساخته شد.

پارچه ها از خزهایی که به عنوان لباس ابتدایی استفاده می شدند ، به دست آمدند. الیاف را با قمه زنی یا بافندگی به نمد تبدیل میکردند. این پارچه ها به صورت پوشاک ساخته می شدند ، برای بسته بندی محصولات استفاده می شدند یا به صورت کیسه در می آمدند. با فرآیند بافندگی ، علفها و بعداً نیزارها را برای ذخیره مازاد غذا به صورت سبد در آوردند. برخی از غذاها را برای وعده های غذایی بعدی ذخیره میکردند و زمان کمتری برای جستجوی غذا و جمع آوری آنها صرف میشد.

با کشف سنگ معدن و ترکیبات ، فلزات و ظروف سفالی تولید شدند که منجر به فرم های دیگر بسته بندی شد. مروری کوتاه در مورد محبوب ترین تحولات بسته بندی در این برگه آورده شده است.

کاغذ و محصولات کاغذی


کاغذ ممکن است قدیمی ترین شکلی باشد که امروزه از آن به عنوان “پکیجینگ” یاد می شود. از اوایل قرن اول یا دوم قبل از میلاد ، چینی ها از ورقه های پوست توت تیمار شده برای بسته بندی مواد غذایی استفاده می کردند. در طول 1500 سال آینده ، روش ساخت کاغذ مجدداً تعریف و به خاورمیانه ، سپس اروپا و سرانجام در سال 1310 به انگلستان منتقل شد. سرانجام ، این روش در سال 1690 در آلمان در ژرمتاون ، پنسیلوانیا وارد شد.

کاغذهای اولیه از پارچه های تبر و پارچه های قدیمی ساخته شد. تا اینکه در سال 1867 کاغذی که از خمیر چوب تهیه شده بود تولید شد.

کیسه های کاغذی

پکیجینگ

اگرچه کیسه های کاغذی تجاری اولین بار در سال 1844 در بریستول ، انگلیس تولید شد.اما فرانسیس وول در سال 1852 در ایالات متحده دستگاه کیسه سازی را اختراع کرد. پیشرفتهای بیشتر در طول دهه 1870 شامل کیسه های کاغذی چسب دار و طرح گاست. پس از قرنها (1905) ، ماشین آلاتی اختراع شد تا به طور اتوماتیک کیسه های کاغذی چاپی تولید کند.

با توسعه پکیجینگ یا همان گونی کاغذی چسب خورده ، کیسه های قبلی تعویض شد. اما یک گونی کاغذی چند جداره محکم ، تا سال 1925 که وسیله دوخت آن اختراع شد ، نمی توانست جای پارچه را بگیرد.

اولین پکیجینگ

اولین پکیجینگ مقوایی تجاری در انگلیس در سال 1817 ، بیش از 200 سال پس از اختراع مقوا ، در انگلیس تولید شد. کاغذ راه راه در دهه 1850 ظاهر شد. در حدود سال 1900 ، کارتن های حمل مقوایی موج دار شروع به جایگزینی جعبه های چوبی و جعبه های تجاری شدند.

همانند بسیاری از نوآوری ها ، توسعه کارتن تصادفی شکل گرفت. رابرت گیر در دهه 1870 چاپگر کیسه های کاغذی در بروکلین بود. در حالی که او در حال چاپ سفارش کیسه های بذر بود ، یک قطعه فلزی که به طور معمول برای چین خوردن کیسه ها استفاده می شد ، در موقعیتی قرار گرفت و کیسه را برید. گایر نتیجه گرفت که برش و چسباندن مقوا مزایایی نیز دارد. اولین کارتن ساخته شده به طور تصادفی ، که اکنون به عنوان “پکیجینگ نیمه قابل فروش” شناخته می شود ، ایجاد شد.

پکیجینگ غلات و حبوبات

برای تولید غلات و حبوبات از کارتن های مقوایی پیشرفته استفاده میشود . برادران كلوگ برای اولین بار از کارتنهای غلات در بت کریک ، میشیگان و آسایشگاه خود استفاده کردند. هنگامی که این “غذای سالم” برای عموم مردم به بازار عرضه شد ، بصورت یک پکیج بسته بندی شده که با حرارت به بیرون آن یک جعبه ساده پیچیده بودند ارائه شد. بسته بندی بیرونی آن با نام تجاری و نسخه تبلیغاتی چاپ شد. البته امروزه آستر پلاستیکی از غلات و سایر محصولات داخل کارتن چاپی محافظت می کند.

بسته بندی های کاغذی و مقوایی به محبوبیت زیادی در قرن 20 رسیدند. سپس ، با ظهور پلاستیک به عنوان یک عامل مهم در بسته بندی (اواخر دهه 1970 و اوایل دهه 1980) ، استفاده از کاغذ کمرنگ شد. اخیراً ، با تلاش طراحان برای پاسخگویی به نگرانی های زیست محیطی ، این روند متوقف شده است.

شیشه


اگرچه ساخت شیشه از 7000 سال قبل از میلاد آغاز شد. به عنوان شاخه سفال ، اولین بار در 1500 سال قبل از میلاد در مصر صنعتی شد. ساخته شده از مواد پایه (سنگ آهک ، سودا ، ماسه و سیلیس) که به وفور یافت می شود.همه مواد به سادگی با هم ذوب شده و در حالی که گرم است قالب می شوند. از زمان کشف اولیه ، فرآیند مخلوط کردن و ترکیبات بسیار، کمی تغییر کرده است. اما روش های قالب سازی پیشرفت چشمگیری داشته است.

در ابتدا ، طناب های شیشه مذاب به شکل های مختلف پیچیده و با هم جوش خورده بودند. تا سال 1200 پیش از میلاد ، شیشه به داخل قالب ها فشار داده شد تا لیوان و کاسه درست شود. هنگامی که لوله تخلیه توسط فنیقی ها در سال 300 قبل از میلاد اختراع شد ، نه تنها سرعت تولید را افزایش می داد بلکه اجازه ساخت ظروف گرد را می داد. رنگ ها از ابتدا در دسترس بودند ، اما شیشه های شفاف تا آغاز دوران مسیحی کشف نشده بودند. طی 1000 سال آینده ، روند به طور پیوسته ، اما به آرامی ، در سراسر اروپا گسترش یافت.

قالب تقسیم شده در قرون 17 و 18 ایجاد اشکال نامنظم و تزئینات برجسته دیگری را ایجاد کرد. شناسه سازنده و نام محصول پس از تولید می تواند در ظرف شیشه ای قالب بندی شود. از آنجا که تکنیک ها در قرن 18 و 19 بیشتر مورد استفاده قرار گرفتند ، قیمت ظروف شیشه ای همچنان کاهش می یابد. یکی از پیشرفت هایی که این روند را بهبود بخشید ، اولین دستگاه اتوماتیک ساخت بطری است که در سال 1889 ثبت اختراع شد. تجهیزات کنونی به طور خودکار 20000 بطری در روز تولید می کنند.

در حالی که سایر محصولات بسته بندی ، مانند فلزات و پلاستیک ها ، در دهه 1970 محبوبیت پیدا می کردند. پکیجینگ شیشه ای تمایل داشت که فقط برای محصولات با ارزش بالا باشد. امروزه شیشه به عنوان نوعی “بسته بندی سفت و سخت” کاربردهای زیادی دارد.

فلزات
پکیجینگ


جعبه ها و فنجان های باستانی ، ساخته شده از نقره و طلا ، برای استفاده معمول بسیار گران و کمیاب بود. سرانجام فلزات دیگر ، آلیاژهای قوی تر ، اندازه گیرها و پوشش های نازک تری تولید شدند.

روند آبکاری قلع در بوهمیا در 1200 میلادی کشف شد. و قوطی های آهن ، روکش شده با قلع ، از اوایل قرن 14 در بایرن شناخته می شدند. با این حال ، روند آبکاری تا دهه 1600 یک راز کاملاً محفوظ بود. با تشکر از دوک ساکسونی ، که این روش را به سرقت برد.در اوایل قرن نوزدهم این روش در سراسر اروپا به فرانسه و انگلستان رسید. پس از انتقال ویلیام آندروود از طریق بوستون به ایالات متحده ، فولاد جایگزین آهن شد که هم تولید و هم کیفیت را بهبود بخشید.

در سال 1764 ، توتون فروشان لندن شروع به فروش خرناس در قوطی های فلزی ، نوع دیگری از “پکیجینگ سخت” امروزی کردند. اما هیچ کس حاضر به استفاده از فلز برای غذا نبود زیرا این ماده فلزی را سمی می دانستند.

نگهداری بی خطر مواد غذایی در ظروف فلزی در نهایت در اوایل دهه 1800 در فرانسه اتفاق افتاد. در سال 1809 ، ژنرال ناپلئون بناپارت 12000 فرانک به هر کسی که بتواند برای ارتش خود غذا نگه دارد ارائه داد. نیکلاس اپرت ، سرآشپز و شیرینی پز پاریسی دریافت که مواد غذایی که در ظروف حلبی بسته شده می توانند برای مدت طولانی حفظ شوند. یک سال بعد (1810) ، پیتر دوراند از انگلیس پس از ابداع قوطی استوانه ای مهر و موم شده ، حق اختراع ورق قلع را دریافت کرد.

از آنجا که مواد غذایی اکنون در بسته بندی های فلزی ایمن هستند. محصولات دیگر در جعبه های فلزی عرضه می شدند. در دهه 1830 ، کلوچه ها و کبریت ها در قالب فروخته می شدند.و تا سال 1866 اولین جعبه های فلزی چاپ شده برای تهیه پودر دندان دکتر لیون در ایالات متحده ساخته شد.

قوطی

اولین قوطی های تولید شده با دست لحیم می شدند و یک سوراخ 1/2 اینچی در قسمت بالای آن می گذاشتند تا مواد غذایی را تحریک کند. سپس وصله ای در جای خود لحیم شد اما در حین فرآیند پخت یک سوراخ کوچک هوا باقی ماند. یک قطره لحیم کاری دیگر نیز سوراخ هوا را بست. با این همه فقط 60 قوطی در روز قابل تولید است.

بعد از اختراع و پیشرفت تدریجی قوطی ها ، یافتن راهی برای باز کردن آنها ضروری بود. تا سال 1866 چکش و اسکنه تنها روش بود. پس از آن بود که نوار فلزی کلید چرخ تولید شد. نه سال بعد (1875) ، درب قوطی اختراع شد. تحولات بعدی ، مکانیزم را مدرن کرده و به برق متصل شد ، اما درب بازکن قوطی برای بیش از 100 سال ، کارآمدترین روش بازیابی مطالب باقی مانده است.

لوله های فلزی تاشو و نرم ، امروزه به عنوان “پکیجینگ مواد غذایی” شناخته می شوند.اولین بار برای رنگ آمیزی هنرمندان در سال 1841 مورد استفاده قرار گرفتند. خمیر دندان در دهه 1890 اختراع شد و در لوله های فلزی جمع شدند. اما محصولات غذایی واقعاً تا دهه 1960 از این فرم بسته بندی استفاده نمی کردند. بعداً ، از آلومینیوم برای مواد غذایی به پلاستیک تغییر یافت.

پلاستیک


پلاستیک در مقایسه با سایر مواد پکیجینگ به روزترین است. اگرچه در قرن نوزدهم کشف شد ، اما بیشتر پلاستیک ها مخصوص استفاده های نظامی و زمان جنگ بود.

استایرن در سال 1831 برای اولین بار از درخت گل حنا به دست آمد. اما محصولات اولیه شکننده بودند و به راحتی خرد می شدند. آلمان این فرآیند را در سال 1933 دوباره اصلاح کرد و در دهه 1950 در سراسر جهان در دسترس بود. مواد عایق ، فنجان ها و سینی های گوشت برای صنایع غذایی محبوب شدند.

وینیل کلراید که در سال 1835 کشف شد ، توسعه بیشتر شیمی لاستیک را فراهم آورد. برای پکیجینگ، بطری های فشار دهنده دئودورانت در سال 1947 معرفی شد و در سال 1958 از ترکیب استایرن با لاستیک مصنوعی ، لیزرهای قابل انقباض گرما تولید شدند. امروزه برخی از ظروف روغن و روغن نباتی از وینیل کلرید ساخته می شوند.

استات سلولز اولین بار از خمیر چوب در سال 1900 به دست آمد و در سال 1909 برای مصارف عکاسی تولید شد. اگرچه DuPont در سال 1924 سلفون در نیویورک را تولید کرد. اما تا اواخر دهه 1950 و اوایل دهه 1960 برای بسته بندی تجاری استفاده نمی شد. در این میان ، بسته های پلی اتیلن مختص ارتش بود.

طرح های فعلی بسته بندی ترکیب پلاستیک های قابل بازیافت است اما جستجوی استففاده مجدد آنها همچنان ادامه دارد.

برچسب ها و علائم تجاری


یکی از تحولات اخیر در پکیجینگ، برچسب گذاری محصول با نام شرکت و اطلاعات محتویات آن است.

در دهه 1660 ، واردات به انگلیس غالباً مردم را فریب می داد و جمله “بگذارید خریدار بر حذر باشد” رواج یافت. محصولات بی کیفیت و ناخالصی مبدل و به مشتریان ناآگاه فروخته می شدند. بازرگانان صادق ، که از این فریب ناراضی بودند ، با هویت بخشیدن به خریداران احتمالی ، محصولات خود را با مارک مشخص کردند.

مارک های تجاری رسمی در سال 1866 توسط برادران اسمیت ارائه شد. این یک ایده جدید بود – استفاده از بسته بندی برای “مارک” کردن کالایی برای منافع مصرف کننده.

در سال 1870 ، اولین علامت تجاری ثبت شده ایالات متحده به شرکت شیمیایی Eagle-Arwill اعطا شد. امروزه فقط در ایالات متحده تقریباً 750،000 علامت تجاری ثبت شده وجود دارد. اکنون برچسب ها حاوی اطلاعات زیادی برای محافظت و آموزش مردم است.

یک بازبینی


از ظروف تهیه شده طبیعی تا استفاده از مواد و فرآیندهای پیچیده ، پکیجینگ تغییر کرده است. عوامل مختلفی در این رشد موثر بوده اند: نیازها و نگرانی های مردم ، رقابت در بازار ، وقایع غیرمعمول (مانند جنگ ها) ، تغییر سبک زندگی و همچنین اکتشافات و اختراعات. طی دو دهه گذشته ، نگرانی ناشی از تأثیر بسته بندی بر مصرف کننده ، صنعت بسته بندی را تغییر داده است. حدود 200 میلیارد دلار در دو دهه گذشته توسط شرکت های بسته بندی برای تصفیه بسته بندی برای کاهش اثرات زیست محیطی سرمایه گذاری شده است. همانطور که هیچ علت واحدی در پیشرفت گذشته تأثیرگذار نیست ، نیروهای مختلفی نیز برای ایجاد بسته های آینده مورد نیاز خواهند بود.

منابع
Marsh، K. and Bugusu، B. (2007). بسته بندی مواد غذایی – نقش ها ، مواد و مسائل زیست محیطی. مجله علوم غذایی 72 ، (3) ، 39-55.
تاریخچه بسته بندی در تاریخ 1395/08/24 از ambalaj.org.tr/fa/ تاریخچه-محیط-بسته بندی-بازیابی شده است. html.
تاریخچه محصولات بسته بندی. در تاریخ 1394/08/24 از uspackagingandwrapping.com/blog/The-History-of-Packaging.html بازیابی شده است.

اتخاذ شده از سایتhttps://ohioline.osu.edu/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *