بهترین ظروف یکبار مصرف پذیرایی

لیوان یکبار مصرف کاغذی

ظرف یکبار مصرف

ظروف یکبار مصرف به دلیل سهولت استفاده، قیمت مناسب و متنوع بودن، طرفداران بسیاری دارد. بهترین آنها را با هم بررسی میکنیم.

ظروف یکبار مصرف و میهمانی ها

تنوع شکل، رنگ، اندازه و همچنین سهولت استفاده از وسایل یکبار مصرف باعث شده است که بسیاری از افراد ترجیح دهند از وسایل یکبار مصرف در مهمانی ها یا مجالس خاص استفاده کنند. هنوز افرادی وجود دارند که مایل به استفاده از این ظروف نیستند، اما طبیعی است که به دلیل سهولت در استفاده و قیمت ارزان، می تواند جایگزینی بسیار مناسب برای ظروف استیل، چینی یا پیرکس برای مهمانی ها، عزاداری ها، عروسی ها و .. باشد.

لازم به یادآوری است که اگر ظروف یکبار مصرف استاندارد خریداری نکنید، می تواند سلامتی شما را به خطر بیندازد و منجر به آلودگی بیشتر محیط شود.

نکاتی در مورد خرید ظروف یکبار مصرف

لیوان کاغذی

ظروف یکبار مصرف شامل بشقاب، دیس، فنجان، قاشق، چنگال، لیوان، کاسه و موارد دیگر است. این ظروف پس از استفاده دور انداخته می شوند و نمی توانند دوباره استفاده شوند. در هنگام خرید باید نکات زیر رعایت شود:

قبل از خرید، در مورد نوع غذایی که می خواهید در ظروف یکبار مصرف سرو کنید، فکر کنید. زیرا گزارش های وزارت بهداشت نشان می دهد که بهتر است از ظروف یکبار مصرف شفاف و بی رنگ برای غذاهای سرد یا نوشیدنی استفاده شود. برای جلوگیری از شکنندگی ظروف شفاف، از مواد پلاستیکی لیزری استفاده می شود که هنگام گرم شدن از طریق غذا یا نوشیدنی، ترکیبات خطرناکی ایجاد می کنند و وارد بدن می شوند و سلامتی شما را تهدید می کنند.

ظروف یکبار مصرف فوم سفید برای انواع غذاهای سرد، گرم یا حتی خورشت ها مناسب است. البته این را بخاطر بسپارید که آنها به هیچ وجه برای سوپ ها، چای ها، شیرکاکائو داغ و غذاهایی مانند این ها انتخاب مناسبی نیستند.

ظروف یکبار مصرف در رنگ های مختلف در بازار موجود است که شما می توانید با توجه به نوع مراسم خریداری کنید.در این حالت باید توجه داشته باشیم که ظروف بی رنگ یا سفید بهترین گزینه برای خرید است زیرا بیشترین ظروف یکبار مصرف، در اثر گرما، لایه رنگی آن در مواد غذایی حل می شود و به راحتی وارد بدن می شود. به خاطر داشته باشید که اگر هنوز می خواهید ظروف رنگی بخرید، بهتر است غذای گرم یا نوشیدنی ها را در آن سرو نکنید.

توجه داشته باشید که برای گرم کردن غذا، نباید آن را در مایکروویو قرار دهید، زیرا در دماهای بالا ماده سمی به نام دیوکسین را آزاد می کند. هنگام گرم کردن، بهتر است مواد غذایی را به ظرف دیگری منتقل کنید.

علامت PP حک شده بر روی آن بدان معنی است که این ظروف برای غذاهای گرم بالاتر از ۷۰ درجه سانتیگراد مناسب هستند، اما مارک PS برای غذاهایی در دمای معمولی کمتر از ۷۰ درجه سانتیگراد مناسب است.

سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت، این ظروف گیاهی زمان کمتری برای تجزیه در محیط نیاز دارند و بنابراین با وجود هزینه بالاتر نسبت به ظروف یکبار مصرف معمولی، ترجیح می دهند این نوع خرید را انتخاب کنند. جالب است بدانید که ظروف گیاهی یکبار مصرف از نشاسته ذرت، گندم، سیب زمینی یا نیشکر تهیه می شود که طی چند ماه تجزیه می شود و در بعضی موارد حتی می تواند به عنوان خوراک دام نیز استفاده شود.

ظروف یکبار مصرف

ظروف یکبار مصرف

دبیر انجمن صنایع پلاستیک استان تهران بهترین ظروف برای استفاده از مواد غذایی و آشامیدنی گرم را ظروف پلی پروپیلنی دانست و به مشخصات آن نیز اشاره کرد.

دبیر انجمن صنایع پلاستیک استان تهران بهترین ظروف برای استفاده از مواد غذایی و آشامیدنی گرم را ظروف پلی پروپیلنی دانست و به مشخصات آن نیز اشاره کرد.

مرتضی نیک‌سرشت در گفت‌وگو خبرنگار ایسنا، با اشاره به ظروف مناسب برای استفاده از مواد غذایی و آشامیدنی گرم اظهارکرد: در این چند سال هجمه‌هایی را نسبت به ظروف یک بار مصرف ایجاد کردند که درست نبود اما با توجه به پیگیری‌های انجام شده، توانستیم بحث سرطان‌زا بودن را در وزارت بهداشت حذف کنیم.

وی با بیان اینکه ظروف یک بار مصرف از مواد مختلفی ساخته می شوند، ادامه داد: بهترین ظروف برای استفاده از مواد گرم، پلی پروپیلنی هستند و نشانه آنها این است که لیوان‌ها نرم هستند و در صورت فشار دادن نمی‌شکنند و به حالت اولیه خود برمی‌گردند.

دبیر انجمن صنایع پلاستیک استان تهران افزود: دسته دوم از لیوان‌های تولید شده لیوان‌های پلی استایرنی هستند که این لیوان‌ها اصولا شکننده‌اند و کمی شفاف‌تر از لیوان‌های دسته اول هستند.

نیک‌سرشت با بیان اینکه استایرن یک ماده خوشبوکننده است که در مواد غذایی هم استفاده می‌شود، گفت: سازمان بهداشت آمریکا استفاده از این ماده را به مقدار شش در هزار واحد مجاز اعلام کرده است. از سوی دیگر این ماده به مقدار فراوان در ماءالشعیر و توت‌فرنگی وجود دارد.

به گفته وی، براساس محاسباتی که انجام شده، در یک شیشه ماءالشعیر بیش از 400 برابر یک لیوان یک بار مصرف استایرن وجود دارد.

دبیر انجمن صنایع پلاستیک استان تهران همچنین با اشاره به مشکلات ظروف استایرنی گفت: نکته‌ای که درخصوص این ظروف عنوان می‌شود، بحث رادیکال‌های آزاد استایرن است که ممکن است در حرارت بیش از 100 درجه آزاد و وارد مواد غذایی شود. این در حالی است که در ظروف یک بار مصرف استایرنی نسبت به مواجهه درونی، کمتر از دو گرم است و اصولا استایرن مونومر این لیوان‌ها کمتر از شش در هزار می‌شود و به همین دلیل ضرر چندانی برای بدن ندارد؛ چنانکه هوای موجود در محیط آب‌هایی که نیترات آنها زیاد است و اینگونه موارد تاثیر بد بیشتری بر بدن دارند.

در ایران تولید ظروف گیاهی نداریم

ظروف گیاهی

نیک سرشت در ادامه درباره لیوان‌های کاغذی و گیاهی موجودی در بازار گفت: در مورد لیوان‌های کاغذی اگر به جداره داخلی لیوان نگاه کنید، یک رویه نازک پروپیلن و پلی اتیلن دیده می‌شود، از سوی دیگر در ایران کلا تولیدکننده ظروف گیاهی نداریم و اینها دروغی بیش نیست، چراکه هزینه تولید ظروف گیاهی 40 برابر ظروف یک بار مصرف بوده و اصلا توجیه اقتصادی ندارد.

وی با اشاره به آزمایشی که می‌تواند برای تشخیص گیاهی یا غیرگیاهی بودن این دسته از لیوان‌ها و ظروف انجام داد، گفت: تشخیص این ظروف یک آزمایش ساده شعله داردکه اگر این ظروف را روی شعله آتش بگیرید، در صورتی که مثل کاغذ بسوزد و تبدیل به خاکستر شود، نشان‌دهنده این است که گیاهی و از نشاسته بوده پو لی لاکتیک اسید دارد اما اگر آب شد و چکه کرد، به این معنی است که پلی اتلین و پروپیلن دارد.

دبیر انجمن صنایع پلاستیک استان تهران ادامه داد: تولیدکنندگان ظروف گیاهی ادعایشان این است که در بهترین حالت 20 درصد نشاسته به ظروف پروپیلنی اضافه می‌کنند؛ بنابراین 80 درصد پروپیلن در این ظروف موجود است.

نیک‌سرشت با بیان اینکه استفاده از ظروف یک بار مصرف برای جلوگیری از پخش میکروارگانیسم‌هاست، ادامه داد: در گذشته از لیوان‌های شیشه‌ای برای مراسم‌هایی مثل محرم استفاده می‌شد که ممکن بود فقط با یک شستن ساده، آن را دوباره مصرف کنند و این باعث می‌شد که بیماری‌های مختلف بین دیگران سرایت کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حتی کشورهای اروپایی نیز جایگزین بهتری از پلی‌مرها برای تولید ظروف یک بار مصرف پیدا نکرده‌اند، اظهار کرد: اگر ما بتوانیم ماده ایده‌آلی را به دست بیاوریم که با استفاده از آن ماده شیمیایی وارد بدن نشود، قطعا بسیار خوب است اما در بحث تولید یکی از موارد مهم توجیه‌پذیر بودن تولید از لحاظ اقتصادی است؛ بنابراین در وضعیت فعلی مجبور هستیم از همین مواد استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *