بسته بندی کاغذ و مقوا چقدر پایدار است؟

بسته بندی کاغذی

بسته بندی کاغذ

با تغییر بسیاری از برند ها از بسته بندی پلاستیک به بسته بندی کاغذ و مقوا ، آیا واقعاً گزینه پایدارتر است؟ CO به داده ها نگاه می کند تا پایین ترین سطح را به شما بدهد.

بزرگترین فروشگاه اینترنتی الکترونیکی مد ، Zalando ، متعهد شده است که پلاستیک های یکبار مصرف را تا سال 2023 حذف کند. و ASOS ، که در سال 2019 به طرح ابتکاری جهانی پلاستیک بنیاد الن MacArthur پیوست ، قصد دارد بسته بندی مارک خود را تا سال 2025 کاهش دهد.

از نظر بسیاری از برندها ، بسته بندی کاغذ و مقوا به عنوان راه حل سریع به دست می آید که به آنها کمک می کند تا اهداف کاهش پلاستیک خود را بدست آورند. مارکس و اسپنسر جایگزین کیسه های پلاستیکی تولید شده با بسته بندی کاغذی شده است. و H&M کیسه های پلاستیکی داخل فروشگاه خود را به کیف های کاغذی تغییر داده و همچنین در حال جایگزینی کیسه های پلاستیکی تجارت با بسته بندی کاغذی است.

اما شرکت های تولید کننده پلاستیک با تأکید بر اینکه پلاستیک از دوام بیشتری برخوردار است. و در تولید و حمل و نقل تولید گازهای گلخانه ای کمتری دارد (به دلیل داشتن وزن سبک تر) به مقابله با برندها پرداخته است.

آیا این خبر جعلی است یا باید تحت تأثیر قرار بگیریم؟ ما نگاهی دقیق تر به تأثیرات محیطی بسته بندی کاغذ و مقوا می اندازیم.

برای آگاهی از نحوه مقابله برخی از این برند ها با برخی دیگر ، 5 روش زیر را با هم بررسی میکنیم.


سوگیری انتشار کربن

برای تولید بسته بندی کاغذ انرژی بیشتری نسبت به پلاستیکیش نیاز است – آمار متفاوت است اما تصور می شود که 3 برابر بیشتر باشد. همچنین برای حمل و نقل کاغذ از پلاستیک سنگین تر است. طبق استاندارد PAC Worldwide ، جعبه موج دار استاندارد 0.7 پوند است ، در مقایسه با 0.05 پوند برای یک دستگاه حباب ساز ، که منجر به آلودگی بیشترهوا و هزینه زیاد سوخت می شود.

در ارزیابی چرخه زندگی (LCAs) برای مقوا وبسته بندی کاغذ بررسی شده است که به طور کلی کاغذ را دارای تأثیرات زیست محیطی بالاتری نسبت به پلاستیک میدانند.

برخی از برندها پلاستیک را ترجیح دادند . ASOS پس از انجام LCA بر روی بسته بندی کاغذهای خود تصمیم گرفته است به جای استفاده از کاغذ و مقوا ، از پلاستیک برای بسته بندی کار خود استفاده کند. در عوض ، طراحان مد به سرعت در حال آزمایش یک طرح کیف پستی قابل استفاده مجدد هستند.

اما LCA همیشه درست نمیگوید. آنها اغلب بر انتشار کربن تأکید دارند و تأثیرات پایان عمر ، استخراج مواد اولیه و انتشار مواد شیمیایی خطرناک را حذف می کنند.

طبق مطالعه ای که توسط Friends of the Earth Europe و Zero Waste Europe انجام شده است .در بسیاری از مطالعات LCA “فرض می كنند كه 100٪ جریان های زباله به محل دفن زباله ، سوزاندن یا بازیافت بروند. این متناقض است با واقعیت ، جایی که بخش قابل توجهی از بسته بندی ها به محیط زمینی و دریایی منتهی می شود. “

LCA ها همچنین تمرکز خود را بر ارزیابی تأثیر کاغذ ساخته شده از مواد بکر دارند. کاغذ بازیافتی با صرفه جویی در مصرف انرژی 70٪ کمتر از ماده اولیه تولید شده ، بسیار کارآمدتر است.

بسته بندی کاغذی

زباله بسته بندی


نرخ بازیافت مشخص شد
از کاغذ و مقوا معمولاً بعنوان گزینه پایدارتر نام برده می شود. زیرا مبتنی برمحیط زیست است ، قابل بازیافت است . به طور متوسط ​​بیش از پنج برابر – و قابل تجزیه است. اما در عمل چه اتفاقی می افتد؟

نخست این مسئله وجود دارد كه مصرف كنندگان بتوانند مواد زاید را به درستی بازیافت كنند.

تقریباً دو سوم خانوارهای انگلستان (66٪) نسبت به آنچه می توان در سطل بازیافت قرار داد اظهار عدم اطمینان می كنند.

بیش از سه چهارم (76٪) یک یا چند مورد را به مجموعه بازیافت خود اضافه می کنند. که به صورت محلی پذیرفته نیست. و آلودگی مواد غذایی و سایر مواد مخلوط شده با کاغذ و کارت ، مسئله را پیچیده تر می کند.

در ایالات متحده تصور می شود که 25-30٪ از زباله هایی که برای بازیافت خارج می شوند ، به دلیل آلودگی مواد غذایی و سایر مواد ، دفن می شوند. یا سوزانده می شوند.

بسته بندی کاغذ همراه برای بازیافت


دومین مسئله اصلی این است که برای پسماندهای ارسال شده از بازیافت چه اتفاقی می افتد؟

در حالی که کمی بازیافت کاغذ و مقوا در اروپا و ایالات متحده سالم به نظر می رسد .(ایالات متحده نرخ بازیافت 74٪ را گزارش می کند در حالی که در اتحادیه اروپا به 86٪ رسیده است) .

اما اگر کمی نزدیک تر بیایید، تصویراصلا دلچسب نیست.

گزارش های رسانه ای مهم در سال 2019 نشان داد که فقط کسری از زباله های ارسال شده برای بازیافت در واقع بازیافت می شود.

نرخ بازیافت بر اساس مقدار زباله ارسال شده برای بازیافت

و مهمتر از آن ، نه مقدار زباله ای که در واقع بازیافت می شود ، محاسبه می شود.

با توجه به اینکه چین در حال حاضر برای وارد کردن مواد زائد مغازه های خود را تعطیل کرده است. زباله ها به کشورهای کم درآمد جنوب آسیا راه یافته اند. و این یک مشکل کوچک نیست.

در سال 2016 ، انگلیس 74 درصد زباله های خود را به چین صادر کرد.

که اکنون از مالزی و بنگلادش و به ویتنام به کشورهای جنوب شرقی آسیا هدایت می شود. به همین ترتیب ، تقریباً 80٪ زباله سوزها در ایالات متحده در جوامع کم درآمد واقع شده اند.

بسیاری از زباله هایی که صادر می کنیم هرگز به یک کارخانه بازیافت نزدیک نمی شوند.

طبق GAIA فرآیندهای ضعیف مدیریت پسماند در این کشورها

منجر به آلودگی آب و محصولات زراعی و بیماری های تنفسی در بین جوامع محلی شده است.

باید دید آیا در زمینه بازیافت در داخل کشور برای مقابله با این مسئله رشد خواهد کرد.

یا اینکه کشورهای ثروتمند همچنان به تلاش برای حل مشکل زباله های خود در خارج از کشور ادامه می دهند .اما در حال حاضر این یک مسئله عظیم برای صنعت زباله است. و چیزی که برند ها باید هنگام ارزیابی گزینه های بسته بندی در آن نقش داشته باشند.

زیست تخریب پذیر

بله ، اما در چه زمینه ای؟
همه ما شنیده ایم داستان روزنامه از محل دفن زباله بیرون کشیده شده

و بیش از 40 سال بعد نیز قابل خواندن است.

اگرچه کاغذ و مقوا بخاطر کیفیت زیست تجزیه پذیر آن خوب است.

اما در مکان های دفن زباله کاغذ نه تنها می تواند به اندازه پلاستیک طول بکشد.بلکه برخلاف پلاستیک که کربن خود را برای همیشه ترشح می کند ، در انتشار گازهای متان نقش دارد.

با این حال ، یک تفاوت آشکار این است که بر خلاف پلاستیک ، کاغذ و مقوا در صورت ورود به اقیانوس و آبراه ها ، چنین تهدیدی برای محیط طبیعی ما ایجاد نمی کند.

اگرچه یافتن اطلاعات مشخص در مورد نشت مقوا و کاغذ و تأثیر آن بر محیط کار دشوار است.

زندگی چوب


جنگل زدایی از مزارع درختان صنعتی
مقیاس تولید کاغذ نفس گیر است. براساس Greenpeace ، در سطح جهان سالانه 4 میلیارد درخت برای تولید کاغذ قطع می شود – معادل 1٪ جنگل بارانی آمازون.

قطع درختان و مزارع درختان صنعتی منجر به تخریب جنگل طبیعی و در نتیجه از بین رفتن تنوع زیستی و انتشار CO2 می شود.

استفاده از کاغذهای دارای گواهینامه FSC راه حلی است که بسیاری از برند های تجاری روی آن کار می کنند.

اما Greenpeace خاطرنشان می کند که میزان عرضه فعلی الیاف دارای گواهینامه FSC محدود است .

و در برخی از کشورها حفظ جنگل های طبیعی را تضمین نمی کند.

در حالی که استفاده از کاغذ بازیافت شده اعتماد به مزارع صنعتی را به شدت کاهش می دهد.

اما به طور کلی آن را از بین نمی برد.

کاغذهای بازیافتی مانند پنبه ، به دلیل طول الیاف کوتاه ، همچنین برای اطمینان از استحکام و کیفیت به داشتن الیاف بکر نیز وابسته هستند.

آمارهای DEFRA نشان می دهد که به عنوان مثال ، در انگلستان ، کارخانه های تولید کاغذ تقریباً 75٪ فیبر بازیابی و 25٪ فیبر بکر استفاده می کنند.

آلودگی کارخانه کاغذ


تولید کاغذ همچنین یک صنعت پر آب و آلاینده است.

طبق صندوق جهانی ، صنعت تولید کاغذ بزرگترین مصرف کننده صنعتی آب در کشورهای پیشرفته است. برای ایجاد یک ورق کاغذ 5 لیتر آب لازم است.

چین ، ایالات متحده و ژاپن سه تولید کننده برتر کاغذ در جهان هستند. که تولید چینی در مورد آلودگی آب از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مطالعه منتشر شده در ژورنال تولید پاک کننده در سال 2019 نشان داد. در حالی که در دهه گذشته بهبودهایی در مصرف آب و پساب در کارخانه های تولید کاغذ چینی ایجاد شده است. میزان تخلیه هنوز قابل توجه است.

تخلیه از کارخانه های تولید کاغذ و کاغذ روی زیستگاه های آبزی و زندگی و همچنین سلامت جوامع محلی تأثیر منفی می گذارد.

با این حال آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده دریافته است.

که کاغذ بازیافتی نسبت به کاغذ ساخته شده با مواد بکر باعث 35٪ آلودگی آب کمتر و 74٪ آلودگی هوا می شود.

و بسیاری از کارخانه ها برای مقابله با این مسائل در فناوری های سبز سرمایه گذاری می کنند.

تحویل بسته


فیل در اتاق
در حالی که بسیاری از برند ها در تلاشند بسته بندی خود را کاهش دهند.

و به گزینه های پایدارتری روی بیاورند. با رشد دو رقمی فروش، این اثر کاهش می یابد و منجر به افزایش سالانه حجم بسته بندی می شود.

بر اساس شاخص حمل و نقل بسته Pitney Bowes ، حجم بسته ها 48٪ در سراسر جهان از 44 میلیارد در سال 2014 به 65 میلیارد در سال 2016 افزایش یافته است.

در حالی که شاخص حمل و نقل بسته بندی پیش بینی افزایش 20 درصدی حجم سال به سال از سال 2017 به 2021.

یک آمارهوشمندانه دیگر از سازمان حفاظت از جنگل Canopy به دست آمده است.

همانطور که در Sourcing Journal گزارش شده است.

بیش از نیمی از بسته بندی کاغذ تولید شده در سطح جهان با 241 میلیون تن جعبه حمل و نقل ، کارتن های مقوایی و بسته بندی کاغذ های پر کننده خالی و همچنین سایر موارد

قرار است به بسته بندی کاغذ تبدیل شود.

نویسنده
ملانی پلانک
مدیر محتوا و تحقیقات در هدف مشترک

اقتباس شده از سایتhttps://www.commonobjective.co/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *